AÇIK TEŞEKKÜR...


                                                             AÇIK TEŞEKKüR…

Önce 8-14 mayıs tarihleri arasında mesleğimizin akademik kuruluş yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinliklerle sizlerle buluştuğumuz “Eczacılık Günü” etkinlikleri , daha sonra da çok sayıda meslektaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Çeşme’deki “İzmir’de Eczacılık Günleri’ni başarıyla tamamlayıp dönmüştük ki acı haber içimizi yaktı ; odamızın sevilen bilgi işlem sorumlusu, sevgili çalışma arkadaşımız Güneş’in vefat haberiyle sarsıldık.

ülkemizin dört bir yanından arayarak üzüntüsünü ifade eden ve acımızı paylaşan herkese sonsuz teşekkürler. Sevgili Güneşin vefatı sonrası acımızı paylaşan, yaralarımızın hızla sarılması için her türlü katkıyı sağlayan ve gerçekten büyük bir aile olduğumuzu dosta düşmana gösteren siz değerli meslektaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Güneş’imizi toprağa verdiğimiz gün odamıza ulaşan SGK sözleşmelerinin kaşe ve imzalarının tamamlanarak hazırlanması, duyuruların çıkılması ve yenileme işlemlerinin başlaması ile birlikte başlayan süreç uzatmayla birlikte  20 Haziran akşamına kadar tüm yoğunluğu ile devam etti.Bu yıl ilk defa yapacağımız medikal malzeme sözleşmelerindeki belirsizlik, uygulamada yapılan sıkça yapılan değişiklikler , e-imza temini gibi yeni tanıştığımız gündemler ve medikal malzemelerle ilgili bilgilendirme toplantısı organizasyonu çalışmaları da ardı ardına geldi.

Tam da bu günlerde önce Kan ürünü ve hemofili reçetelerinden sorumlu personelimiz Derya Deniz’in yaşadığı sağlık sorunu ve ardından geçirdiği operasyon, sonra muhasebe sorumlumuz Hakan Mermercioğlu’nun yaşadığı operasyon ve tedavi süreçleri, son olarak da danışman eczacımız Eser Tarhan’ın operasyonu ve raporlu olarak bizlerden uzun zamandır uzak kalması bizleri oldukça zorladı.

Ardı ardına gelen hastalıklar ve rapor süreçlerine karşın, acılarını içlerinde yaşayan odamızın özverili emekçileri ile birlikte  İzmir’deki 1750 eczanemizin ilaç ve medikal sözleşmelerini tamamlayarak kuruma teslim ettik.

Bu zorlu dönemdeki insanüstü gayretlerinden ve yaşadıkları olumsuzluklara rağmen güler yüzle hizmeti sürdürdüklerinden dolayı  başta büro şefimiz sevgili Hande Ersoy olmak üzere ; birlikte çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğum odamızın sevgili çalışanlarına , değerli çalışma arkadaşlarıma gayretlerinden dolayı hepimizin adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Sözleşme yenileme sürecindeki bu sıkıntılı günlerde yaşanan ufak tefek aksaklıkları olgunlukla karşılayan ve şikayet etmek yerine bizlere yardımcı olmaya çalışan siz değerli meslektaşlarımıza da olgunluklarından ve anlayışlı tavırlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Başta sağlık sorunları olmak üzere , yaşadığımız olumsuzlukların son bulmasını dilerken, güzel ve güneşli günleri göreceğime olan inancımla hepinizin bayramını kutluyor, sevdiklerinizle birlikte mutlu ve sağlıklı günler diliyorum…

                                                                   Ecz.Tuncay Sayılkan

                                                              İzmir Eczacı Odası Başkanı