BİRLİKTE BAŞARIYORUZ…


Bilindiği gibi 28 Eylül 2019 Cumartesi günü oda genel kurulumuz ve 29 Eylül 2019 Pazar günü de seçimlerimiz var. Önceki dönemlerde olduğu gibi iki yıllık görev süremiz boyunca ,deneyimli meslektaşlarımızın yanı sıra  bu dönem  aramıza katılan genç meslektaşlarımızdan oluşan  oldukça geniş ve uyumlu bir ekiple birlikte “ bir şey olmak değil  bir şey yapmak “ için görev yaparken , İzmir Eczacı Odasının çağdaş ve demokrat çizgisini koruyarak sizlerin güvenine layık olmaya çalıştık.

Bir yandan mesleki sorunlarımızın çözümü için çaba harcarken diğer yandan da sağlık hizmetlerinin nitelikli hale gelmesi için mücadele ettik…

Ülkemizdeki ekonomik sorunların sektörümüze olumsuz yansıması ve mesleğimizde yaşanan tüm olumsuzluklara karşın mesleğimizi çok daha iyi koşullarda sürdürebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Meslektaşlarımız ilklerin ve yeniliklerin öncüsü odamızın yaptıklarını ve özverili çalışmalarını yakından izliyor, üyeleri ile kaynaşmış yöneticilerimizin İzmir özelindeki sorunları çözmekte ne denli başarılı olduklarını iyi bilmektedir.

Eczacı odalarının yasa ile belirlenmiş yetkilerini İzmir’deki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak meslektaşlarımız için sonuna kadar kullanan, gerek İzmir’de gerekse ülkenin her yanında saygınlığı tartışılmaz, başarılı ve özverili yöneticilere sahip olduğumuz herkesin bildiği bir gerçektir.

 

Bizi tanıyorsunuz…

Gerek mesleki ,gerekse ülke insanımızı yakından  ilgilendiren toplumsal olaylara yaklaşımı ile ülkemizin dört bir yanındaki meslektaşlarımızın övgüsünü kazanan deneyimli   kadrolarımızla mesleğimize değer katmak ve gelecek nesillere saygın bir meslek bırakmak için mücadele eden büyük bir aileyiz…

İki yıllık görev süremiz boyunca; Yönetim Kurulumuz,Denetleme Kurulumuz,Haysiyet Divanımız,B.Kongre Delegelerimiz,Bölge Temsilcilerimiz,Denetçi Eczacılarımız,Çalışma Gruplarında görev yapan meslektaşlarımız,Rehber Eczanem Eğitmenlerimiz,TSM Koromuz,Tiyatro Topluluğumuz,Halk Dansları Topluluğumuz ve Gençlik Meclisimiz ile  birlikte çalıştık.

Yaklaşık 300 eczacıdan oluşan bu büyük ailede yer alarak çalışmalarımıza katkı  koyan tüm meslektaşlarıma emekleri ve özverileri için sonsuz teşekkürler…

İzmir Eczacı Odamızın geçmişten bu güne var olan ; Cumhuriyetimizin temel değerlerine ve Atatürk ilkelerine sonuna kadar bağlı, çağdaş ve demokrat çizgisini sürdürmek kararlılığında olan bizlerin en büyük  gücü yine sizlerin samimi desteği olacaktır.

İzmir eczacısı da tıpkı İzmir halkı gibi her şeyin farkında olup ,gelişmeleri yakından izlemekte ve doğruları görmektedir. Siz değerli meslektaşlarımızın geçmişte olduğu gibi bu seçim döneminde de en doğru kararı vereceğine olan inancımız tamdır.

Bizler eczacı olmaktan ve İzmir Eczacı Odası üyesi olmaktan her zaman gurur duyduk. Birlikteliğimizin en önemli gücümüz olduğunu her fırsatta dile getirdik. En zor dönemlerde varlığınız bizi güçlendirdi, güveniniz ve hiç azalmayan desteğiniz gücümüze güç katıyor. İyi ki varsınız.

Saygılarımla…

 

Ecz.Tuncay SAYILKAN