Cumartesi günleri İzmir’deki eczaneler 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek


Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan cumartesi günleri İzmir’de ki eczanelerin çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Kısıtlamanın uygulanacağı cumartesi günleri eczaneler açık olacak, ancak 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

 

Türkiye koronavirüsle mücadelede kritik günlerden geçerken, vaka sayısı 30 bini aşmış, vefatlar ise 150'nin üzerine çıkmış durumda. Vaka sayısı kritik illerden olan İzmir de açıklanan yeni risk haritasında kırmızı renkle yer aldı.

 

Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının cumartesi ve pazar günü olarak süreceği kararının açıklanmasından sonra İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, “Salgın ile mücadelenin yoğunlaştığı, sağlık hizmetleri ve sağlık çalışanlarının danışmanlığına her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğu bu zorlu süreçte; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan cumartesi günleri eczane çalışma saatleri 10.00-17.00 arasında olacaktır” dedi.

 

Sağlık çalışanları olarak her zaman olduğu gibi görev başında olduklarını ifade eden Başkan Sayılkan, “Salgının çıktığı ilk günden bu yana ciddi bir mücadele içerisinde olan tüm sağlık çalışanları olarak özveriyle görev yapmaya devam ediyoruz. Cumartesi günleri eczanelerin kapalı olduğu geçtiğimiz süreçte vatandaşlarımızın nöbetçi eczane bulmakta güçlük yaşadıkları ve eczane dışından temin edilen ürünlerin güvenli olmadığı yönünde çok sayıda başvurusu oldu. Eczaneler halkımızın en kolay ulaştığı sağlık merkezleridir ve kesintisiz hizmet sunmaya devam edilecektir. Herkes üzerine düşeni yaparsa, kısa bir süre sonra bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

İzmir Eczacı Odası Basın Bürosu  

Cumartesi günleri İzmir’deki eczaneler  10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek