DEĞİŞİM SÜRÜYOR...


ülkemiz ve mesleğimiz oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Yaşadığımız tüm zorluklara karşın mesleğimizin geleceğini şekillendirmek için mücadelemizi sürdürürken, her zamanki gibi ekip çalışmasını önemseyen  katılımcı ve şeffaf yönetim ilkelerimiz ile yola devam ediyoruz.

Geçtiğimiz iki yıllık görev süremiz boyunca ; yönetim kurulumuz, denetleme kurulumuz, onur kurulumuz, büyük kongre delegelerimiz, çalışma gruplarında görev yapan meslektaşlarımız, bölge temsilcilerimiz ile denetçi eczacılarımızdan oluşan oldukça geniş ve uyumlu bir ekiple katılımcılık ve şeffaflık ilkelerimizin ışığında hep birlikte çalıştık.Yol arkadaşlarımıza özverili çalışmaları ve destekleri  için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu büyük ailede; deneyimi, enerjiyi ,teknolojiyi ve bilgiyi birlikte harmanlayıp  özveriyle görev yaptık.

Bizler, görev süremiz boyunca oldukça geniş bir ekiple, İzmir Eczacı Odası’nın geçmişten bugüne süregelen; ilkeli, samimi ve dürüst hizmet anlayışından ödün vermeden  mesleğimiz için çalıştık. Sizlerin güvenine layık olmaya çalıştık

Her dönem aramıza yeni arkadaşlar katılıyor. Sevindirici olan ve geleceğe güvenle bakmamıza neden olan gelişme ise bu ekibin önemli bir bölümünün genç meslektaşlarımızdan oluşması.

Geçtiğimiz dönem yönetim kurulumuzda görev üstlenen dört genç meslektaşımız sorumlu oldukları çalışma gruplarında görev alan meslektaşlarımızla birlikte önemli işlere imza attılar. Deneyimli meslektaşlarımızın birikimlerini paylaştığı bu arkadaşlarımız  mesleğimizin ve meslek örgütümüzün geleceğinin güvencesidir.

Yasa ile verilmiş  yetkilerimizi sonuna kadar kullanıp meslektaşlarımızın sıkıntılarını azaltmak, sağlık hizmetlerinin daha nitelikli hale gelmesini sağlayarak , mesleğimizin daha iyi koşullarda sürdürülebilmesini  ve ekonomik kaygılardan uzak sadece sağlık danışmanlığı yapılan bir eczacılık hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İki yıllık süre boyunca özveri ile çalışarak mesleğe ve meslektaşlarımıza yönelik çalışmalarla ciddi deneyimler de kazanan bu gençler odamızın ve mesleğimizin geleceğine güvenle bakmamızı sağlıyor.

ülkemizdeki eczacı odalarının içinde en çok genç meslektaşa görev ve sorumluluk veren oda olmaktan guru duyuyoruz. Bilgi ve birikimlerimizi onlarla paylaşıyor İzmir’de  kurumlarla sağlanan iletişim sonrasında oluşan huzur ortamının ve sorunların hızla çözümü noktasındaki işbirliğinin gelişerek devam etmesi için birlikte çalışıyoruz.

İzmir Eczacı Odası’nın Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkan çağdaş ve demokrat  tavrından hiç sapmadan ; ülkemiz, ülke insanımız ve mesleğimiz için elimizden geleni yapmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Siz değerli meslektaşlarımızın ilklerin öncüsü odamızın yaptıklarını ve mesleğimizle ilgili çalışmalarımızı yakından izlediğinizi, üyeleri ile kaynaşmış yönetim anlayışımızın İzmir özelindeki sorunları çözmekte ne denli başarılı olduğumuzu yakından izlediğini iyi biliyoruz.

Birlikte güvenle yürürken ; bir yandan gündelik sorunlarla  mücadeleyi sürdürüyor, bir yandan geleceği şekillendirmeye çalışıyoruz. Bu zorlu  süreçlerde  en büyük gücümüz, her zaman olduğu gibi sizlerin desteği ve birlikteliğimiz olacaktır.

Saygılarımızla…

Ecz.Tuncay Sayılkan