E-Fatura Uygulaması Hakkında


Değerli meslektaşımız,

Eczanelerin de içinde bulunduğu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükelleflerin 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren, bu tarihten sonra SGK ile sözleşme imzalayanların ise söz konusu Kuruma fatura düzenlemeye başlamadan önce e-fatura uygulamasına geçmek zorunda olduğu bildirilmiş ve konu hakkında duyuru yapılmıştı.

E-fatura uygulaması kapsamında Kuruma fatura düzenlenirken, gerekli işlemlerin tamamlanabilmesi için düzenlenecek faturaların elektronik imza ile imzalanması gerekeceğinden, bu işlemleri tamamlarken mağduriyet yaşanmaması adına henüz e-imza temin etmemiş meslektaşlarımızın e-faturaya geçiş zorunluluğu olan 01 Temmuz 2021 tarihinden önce e-imza temin etmeleri önemlidir.

Ayrıca e-imzasının süresi biten meslektaşlarımızın da e-imzayı aldıkları firma ile iletişime geçerek yenileme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

 

Türk Eczacıları Birliği ile anlaşmalı e-fatura entegratör firması Kolaysoft’a başvurmak için TIKLAYINIZ.

 

Konuyla ilgili bilgilendirmenin yapıldığı "E-Fatura Sürecine Dair Her Şey" konulu eğitimin program kaydını izlemek için TIKLAYINIZ.

 

E-İMZA

Türk Trust: 0232 425 99 70

E-Güven: 0232 441 97 91 (İzmir Eczacı Odası İktisadi İşletme Sorumlusu Sema Hn.)

 

İzmir Eczacı Odası