GENEL KURULA GİDERKEN…


Eczacılık mesleğinin belki de en zorlu ve sancılı sürecini , geçtiğimiz iki yıllık dönemde birlikte yaşadık.Uzun bir aradan sonra ülke nüfusunun yarısını oluşturan SSK'lı vatandaşlarımıza diğer vatandaşlarımızla eşit sağlık hizmeti vermenin mutluluğunu sorunların çokluğu nedeniyle , ne yazık ki tam anlamı ile yaşayamadık.Böylesine önemli bir değişim yaşanırken hastanın ilaca ulaşmasını geciktiren uygulamaların kaldırılması için sürekli mücadele verdik.

Sosyal Güvenlik Kuruluşlarının her geçen gün değişen koşullarını takip ederek sizlere aktarmaya çalıştık ve meslektaşlarımızın kurumlarla yaşadığı sıkıntıların çözüme kavuşması için çaba gösterdik.

Mesleğimizin kanayan yarası muvazza ile zor koşullara rağmen mücadele ettik. Mesleğimizi ilgilendiren her konuda ve her platformda düşüncelerimizi ,önerilerimizi cesurca aktardık.

Sorunlarımızı kamuoyuna taşırken halk sağlığına hizmetin ve devletin kaynaklarının doğru kullanılmasının vurgulanmasına özen gösterdik.

Çok iyi biliyoruz ki ; yöneticinin şikayet etme hakkı yoktur , çözüm üretme görevi vardır.Geçtiğimiz dönemdeki işlerin tüm yoğunluğuna ve koşulların zorluğuna rağmen meslektaşlarımıza , katılımcılık ve şeffaflık ilkelerimizden ödün vermeden hizmet etmenin onurunu yaşadık.

Yorulduğumuz , sıkıntıya düştüğümüz dönemlerde yanımızda hep sizlerin desteğini bulduk.Yapılan her işte emek ve alın teri olduğunu bilmeniz ve bizi yüreklendirmeniz bizlerin motivasyonunu artırdı.

Eczacı Odalarının üyeleri ile bir bütün olduğunu ve en önemli gücümüzün birlikteliğimiz olduğunu hepimiz iyi biliyoruz .Sizlerin katkıları , eleştirileri ve önerileri iki yıllık görev süremiz boyunca bizlere ışık tuttu.

Her fırsatta belirttiğimiz gibi ; eczacı odalarında eczane pratiğini iyi bilen ,geçimini eczacılık mesleği ile kazanan meslektaşlarımız görev alması büyük önem taşıyordu.Bunun kolay olmayacağını da biliyorduk.Ancak ekip çalışması ile başarılı olma şansımız vardı.

Böylesine zorlu bir dönemde ; eczanelerinden , özel yaşamlarından zaman ayırarak meslek odasında özveri ile görev yapan tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

İki yıl boyunca meslektaşlarına hizmet veren ; yönetim kurulu üyelerine , denetleme kurulu üyelerine ,haysiyet divanı üyelerine ,büyük kongre delegelerine ,bölge temsilcilerimize , komisyonlarda çalışan meslektaşlarımıza ve İzmir Eczacı Odasının tüm çalışanlarına emekleri için teşekkür ediyorum.

Ülkemiz ve mesleğimiz için çok önemli olacağını düşündüğümüz önümüzdeki görev süresinde de , daha iyiyi yakalamak adına örnek birlikteliğimizin devam etmesi dileği ile…

Saygılarımla…

Ecz.Tuncay SAYILKAN