Genel Kurulumuzu Tamamladık


İzmir Eczacı Odası 2020 Yılı Olağan Genel Kurulu; 26 Eylül 2020 Cumartesi günü Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Oturma düzeni, hijyen ve gerekli tüm önlemlerin alındığı Genel Kurulda Ecz. Yelda Özberk, Ecz. Nermin Sedef ve Ecz. Nermin Kurkunç’tan oluşan divanın başkanlığını Ecz. Ömer Fatih Tarıkoğulları yaptı.

Genel Kurulda konuşan İzmir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan “Pandeminin gölgesinde eczacılık yapan bizler, pandeminin gölgesinde Genel Kurul gerçekleştirme tecrübesi de yaşadık. Bugüne kadar yaptığımız yapamadığımız 1 yıllık çalışmalarımızı aktardık. Onların kabul görmesi bizi mutlu etti. Önümüzdeki yıl umarım salgın sonuçlanmış olur ve önceki yıllarda olduğu gibi daha aktif ve coşkulu bir şekilde karşınızda oluruz. Bu süreç herkesi etkilediği gibi bizi de oda olarak etkiledi. Birçok etkinliği hayata geçiremedik, ertelemek zorunda kaldık. Bu genel kurulda üyelerimize çalışmalarımızı aktardık ve onlar da herhangi bir sorun olmadığını söyledi ve oy birliği ile aklanmış olduk” dedi.

İzmir Eczacı Odası kadrolarında gönüllülük esası ile çok sayıda meslektaşın emek verdiğine vurgu yapan Başkan Sayılkan, “Odalarımızda gönüllülük esastır. Kongreler saatler içinde bitiyor ancak paylaşılan çalışma raporu içinde çok büyük bir emek ve alın teri mevcut. Dışarıdan bakıldığında yönetim kurulu görülüyor ama arka planda birçok meslektaşımızın katkısı var. Bunun için mesleğimiz ile ilgili çalışmalarda emeği olan genel kurulumuza katılarak bize güç katan tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Hem ülke olarak hem de meslek grubu olarak çok zor günler geçiriyoruz. Yeni dönemde de toplum sağlığını önemseyerek ülke insanımıza sunulan sağlık hizmetlerinin nitelikli hale getirilmesi ve eczacılık mesleğinin sorunlarının çözümü ile ilgili çalışmalarımız sürecektir”  diye konuştu.

Resimleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayınız...