Göç İdaresi Mart 2021 Reçeteleri Hakkında


Değerli meslektaşımız;

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Sözleşmesi imzalayan eczanelerin; Göç İdaresi Reçetelerinde Mart 2021 dönemine ait Farmainbox’a işlenmeyen reçetelerini 26 Nisan 2021 Pazartesi tarihine kadar Farmainbox sistemine işlemesi gerekmektedir.

  • Mart ayına ait hangi reçetelerin Farmainbox’a işleneceğini öğrenmek için; Medula ekranında eski fatura sorgu bölümünden, Geçici Koruma Kapsamındaki Yabancılar Mart 2021 dönemini seçip sorgulama yapınız. Çıkan ekranda sıralı dağıtım kapsamındaki reçeteler butonuna tıklayıp reçeteleri görüntüleyiniz. Reçetelere ulaştıktan sonra kullandığınız eczane otomasyon programından reçetelerin içeriklerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Farmainbox’ta reçete kaydını gerçekleştirirken reçete tarihini 1 Nisan 2021 olarak seçiniz.
  • Farmainbox’a reçete kayıtlarını tamamladıktan sonra dönem sonlandırma ekranından Tek Liste İcmal Dökümü seçeneğini tıklayarak yazdır ve onaya gönderi seçiniz.
  • İcmal listeleri elektronik olarak oda tarafından onaylandıktan sonra listeler toplu bir şekilde Ertuğrul Gazi SSGM’ye gönderilecektir.
  • Farmainbox’a reçete kaydı yapan ancak dönem sonlandırma işlemini yapmayan eczaneler ise dönem sonlandırma ekranından Tek Liste İcmal Dökümü seçeneğini tıklayarak yazdır ve onaya gönderi seçmelidir.
  • Farmainbox reçete girişlerini yapan ve dönem sonlandırma işlemini gerçekleştiren eczanelerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Detaylı bilgi için:

Ecz. Mustafa Anıl YURTSEVER

İzmir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi

Ayça Eczanesi / 0232 253 42 53

 

Ecz. Alhas ÜNSALAN

İzmir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi

Ünsalan Eczanesi / 0232 232 46 46

 

İZMİR ECZACI ODASI