Mayıs Ayı Reçetelerinin Teslimi Hakkında


Değerli meslektaşımız;

Merkez büromuz ile hastane bürolarımızda oluşacak yoğunluk ve olası bulaş riskini azaltmak için Mayıs ayı reçeteleri için de (Kan Ürünü Reçeteleri hariç) C grubu reçetelerinin onayları; Farmainbox’tan alınan icmal listelerine “Bilgilerin doğruluğunu onaylıyorum” ibaresi ile eczacı tarafından kaşe-imza yapılması uygulamasına devam edilecektir. Eczanelerce yapılan onayların doğruluğu odamız tarafından kontrol edildikten sonra kuruma yazılı olarak iletilecektir. 

*Mayıs ayı devam reçetelerinin çıktılarının da kuruma teslimi gerekmektedir.

*Mayıs ayı faturalarının elektronik ortamda “7 Haziran 2021” akşamına kadar kesilmesi zorunludur. E-arşiv fatura işlemleri detaylı anlatım için TIKLAYINIZ.

*SGK'ya fatura teslimi 1 Haziran 2021-15 Haziran 2021 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (saat: 10.00-15.45) yapılabilecektir. 

*Ayrıca Mayıs ayı reçetelerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na tesliminin olabildiğince kargo aracılığı ile yapılmasını öneriyoruz. (SGK Adresi: Milli Kütüphane Caddesi SGK Rant Tesisleri No:12 C-4 Blok Girişi Konak-İzmir)

E-arşiv ve e-fatura düzenlerken dikkat edilmesi gereken hususlar ;

1. Fatura tarihinin doğru bir şekilde girilmesi çok önemlidir.

Fatura tarihleri; kan ürünü reçeteleri için, her ayın 15’i veya son günü; A, B, C grubu reçeteleri için ise ait olduğu ayın son günü olmalıdır.

2.SGK’ya göndereceğiniz e-arşiv fatura çıktısında “karekod” bulunması önemlidir. (Fatura belgesinin bilgisayara indirilip sonrasında çıkarılması gerekmektedir) Ayrıca, fatura çıktısına “eczane kaşe-imza” yapılması unutulmamalıdır. Fatura çıktısına el yazısı ile herhangi bir ibare yazılmamalıdır.

3.Elektronik ortamda hazırlanan  Mayıs ayı faturalarının  7 Haziran 2021 saat 23.59’a kadar gib.gov.tr’den onaylaması zorunludur.

Bilgilerinize önemle sunulur.

İZMİR ECZACI ODASI

 

Resimleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayınız...