REÇETE TESLİM GÜNLERİ


Mart Ayı Reçetelerinin Teslimi Hakkında

Değerli meslektaşımız;

Merkez büromuz ile hastane bürolarımızda oluşacak yoğunluk ve olası bulaş riskini azaltmak için Mart  ayı reçeteleri için de (Kan Ürünü Reçeteleri hariç) C grubu reçetelerinin onayları; Farmainbox’tan alınan icmal listelerine “Bilgilerin doğruluğunu onaylıyorum” ibaresi ile eczacı tarafından kaşe-imza yapılması uygulamasına devam edilecektir. Eczanelerce yapılan onayların doğruluğu odamız tarafından kontrol edildikten sonra kuruma yazılı olarak iletilecektir. 

*Mart ayı devam reçetelerinin çıktılarının da kuruma teslimi gerekmektedir.

*Mart ayı faturalarının elektronik ortamda “7 Nisan 2022” akşamına kadar kesilmesi zorunludur. 

*SGK'ya fatura teslimi 1 Nisan 2022-15 Nisan 2022 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (saat: 08.30-16.30) yapılabilecektir. 

*Ayrıca Mart ayı reçetelerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na tesliminin olabildiğince kargo aracılığı ile yapılmasını öneriyoruz. (SGK Adresi: Milli Kütüphane Caddesi SGK Rant Tesisleri No:12 C-4 Blok Girişi Konak-İzmir)

E-fatura düzenlerken dikkat edilmesi gereken hususlar ;

1. Fatura tarihinin doğru bir şekilde girilmesi çok önemlidir.

Fatura tarihleri; kan ürünü reçeteleri için, her ayın 15’i veya son günü; A, B, C grubu reçeteleri için ise ait olduğu ayın son günü olmalıdır.

2.SGK’ya göndereceğiniz e-fatura çıktısına el yazısı ile herhangi bir ibare yazılmamalıdır.

3.Elektronik ortamda hazırlanan Mart ayı faturalarının  7 Nisan 2022 saat 23.59’a kadar gib.gov.tr’den onaylaması zorunludur.

Bilgilerinize önemle sunulur.

İZMİR ECZACI ODASI

Resimleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayınız...