Sayılkan, güven tazeledi


İzmir Eczacı Odası’nın deneyimli başkanı Ecz. Tuncay Sayılkan, 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Dokuz Eylül üniversitesi Rektörlük Binasında yapılan İzmir Eczacı Odası Olağan Genel Kurulu ardından, 29 Eylül 2019 Pazar günü yine aynı yerde gerçekleşen seçimler sonrasında,  bir kez daha güven tazeledi. Sayılkan, 2 Ekim 2019  Çarşamba günü Divan Başkanı Ecz. Mustafa Akif Sezen’den mazbatasını alarak göreve başladı.

İzmir Eczacı Odası’nın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; 

Ecz. Tuncay Sayılkan

Ecz. Tamer Yeşildere

Ecz. Adem Kaya

Ecz. Mehmet Cüneyd Özberk

Ecz. Tülay Basut

Ecz. Mustafa Anıl Yurtsever

Ecz. Alhas Ünsalan.

 

Ecz. Tuncay Sayılkan seçim sonrası yaptığı açıklamada; “Genel kurul ve secim süreçlerimizi başarıyla tamamladık. Ben ve yol arkadaşlarım bizleri bir kez daha göreve layık gören meslektaşlarımızın güvenine layık olmak için her zamankinden daha çok çalışacağız. Çalışmalarımızın üyelerimiz tarafından takdir edilmesi çok güzel. Hem ülke olarak hem de meslek grubu olarak çok zor günler geçiriyoruz. Yeni dönemde de toplum sağlığını önemseyerek ülke insanımıza sunulan sağlık hizmetlerinin nitelikli hale getirilmesi ve eczacılık mesleğinin sorunlarının çözümü ile ilgili çalışmalarımız sürecektir”  diye konuştu.

 

Uzun bir aradan sonra oldukça hoşgörülü ve gerginlikten uzak bir secim sürecine imza atıldığına dikkat çeken Başkan Sayılkan “İzmir’e İzmirli eczacılara yakışır bir demokrasi şölenini hep birlikte gerçekleştirdik, şimdi hizmet zamanı… Demokrasinin gereğini yerine getirerek aday olarak daha iyiyi yapma yarışımız sona erdi. Artık seçim sonuçlarını değil hep birlikte neler yapabileceğimizi ve eczacılık mesleğine nasıl değer katabileceğimizi konuşacağız. Genel kurulumuza ve secime katılarak bize güç katan tüm meslektaşlarıma da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi

 

 

Basın Bürosu
İzmir Eczacı Odası Basın Bürosu

Hatice Sayılgan - 0 (232) 483 38 50 (6)

Resimleri daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayınız...