SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ


SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ


Sağlık kurumlarımızda her an şiddetin hedefi olma kaygısıyla görev yapan çalışanlarımızın yaşamsal haklarını korumak, aynı zamanda toplum sağlığını korumak anlamında birincil görevdir.


Sağlık çalışanlarına yönelik herhangi bir gözdağı, tehdit ve fiili müdahalenin hiçbir haklı gerekçesi olamaz.


Türk Eczacıları Birliği olarak, topluma hizmet sunan sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti defalarca lanetledik, şiddetin önlenmesinde atılacak bütün adımların yakın takipçisi olacağımızı yineledik.


Dün Konya Şehir Hastanesinde Kardiyoloji Servisinde görev yapan Doktor Ekrem Karakaya’nın bir hasta yakını tarafından silahla vurularak yaşamını yitirmesi, sağlıkta şiddet sorununun bambaşka bir seviyeye geldiğinin, artık bir vahşete dönüştüğünün kanıtıdır. Bu vahşete seyirci kalmamız mümkün değildir.


Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetimiz, 7 Temmuz Perşembe günü (bugün) saat 12:30’da Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde gerçekleştirilecek olan basın açıklamasına katılacaktır. Tüm Bölge Eczacı Odalarımız da, bölgelerinde düzenlenecek olan törenlere katılım sağlayacaktır.


Bugün saat 12:00’de; biz eczacılar; eczanelerimizde, görev yerlerimizde, Bölge Eczacı Odalarımızda, Türk Eczacıları Birliğinde, siyah kurdeleli beyaz önlüklerimizle, bir dakikalık saygı duruşunda bulunacağız.


Tüm meslektaşlarımızı, 7-8 Temmuz günlerinde sosyal medya profillerimizi karartarak, paylaşacağımız görseli kullanmaya, sağlıkta şiddeti hep bir ağızdan lanetlemeye davet ediyoruz.


TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

 

 

Görseli indirmek için tıklayınız.